پرش به محتوا

سراسر تهران   88985733

دفتر غرب   66323406

اپراتور 24 ساعته 09121735074

محاسبه آنلاین ظرفیت پکیج

ماشین حساب ظرفیت پکیج

ماشین حساب ظرفیت بویلر

اطلاعات زیر را وارد کنید:ابتدا اندازه ساختمان رو به متر مربع وارد کنید مثلا بری 100 متری عدد 100 رو وارد کنید

سپس دمای دلخواهی رو که میخواهید به اون برسید. مثلا 27 درجه سانتی گراد عدد 27 رو وارد کنید

اخرین سوال سردترین روز سال به چند درجه میرسه؟ اگر به 10- می رسد. یا هر دمایی حدودا همون دما روبنویسید. دوعدد سمت چپ توان لازم پکیج رو نشون میده

دو نوع اصلی پکیج( دیواری و زمینی) وجود دارد، اما در این انواع، طیف وسیعی از “ظرفیت ها” وجود دارد که صاحبان خانه باید از بین آنها انتخاب کنند. اندازه هیچ ربطی به ابعاد فیزیکی ندارد – همه آنها در هر نوع تقریباً یکسان هستند – این همه به میزان انرژی است که آنها می توانند به سیستم گرمایش و آب گرم شما وارد کنند.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

به عنوان یک قاعده کلی، هر چه خانه شما بزرگتر باشد و هر چه رادیاتور، شیر آب گرم و دوش بیشتری داشته باشید، پکیج قوی تری نیاز دارید. یک خانه ییلاقی تک نفره نسبت به یک خانواده شش نفره که در یک خانه پنج خوابه با سه دوش زندگی می کنند، به پکیج با ظرفیت بسیار کمتری نیاز دارد.

اما این فقط در مورد انتخاب بزرگترین پکیج نیست. اگر پکیجی با ظرفیت بسیار بیشتر از نیاز خود تهیه کنید، نه تنها برای خرید اولیه، بلکه در راه اندازی آن نیز پول هدر خواهید داد. و بالعکس، اگر بخواهید برای یک پکیج ارزان‌تر و کم‌مصرف برای یک خانواده پرجمعیت پول پس‌انداز کنید، احتمالاً متوجه خواهید شد که مکرراً آب گرم ندارید و رادیاتورهای ولرم دارید..

به همین دلیل است که اگر پیش‌بینی می‌کنید تغییراتی اتفاق بیفتد، باید اندازه پکیج را برای خانوار خاص خود محاسبه کنید، چه در حال حاضر یا برای آینده نزدیک (به عنوان مثال، افراد بیشتری وارد شوند یا یک حمام اختصاصی بسازند).

توان ورودی، خروجی و راندمان

هنگام محاسبه اندازه دیگ خود، ممکن است متوجه دو قدرت در مشخصات یک پکیج شوید. یکی توان ورودی و دیگری توان خروجی است.توان ورودی می گوید که چه مقدار انرژی وارد پکیج می شود تا کار کند، وتوان خروجی می گوید که چه مقدار از این انرژی به گرمای قابل استفاده تبدیل می شود. بازده درصد خروجی از ورودی است. هیچ پکیجی 100% کارآمد نیست، زیرا خود پکیج برای کار کردن به مقداری انرژی نیاز دارد و حتی کارآمدترین پکیج کندانسینگ نیز به ناچار مقداری گرما را به اتمسفر از دست خواهد داد. اما با بازدهی حدود 90 درصد، بیشتر پکیج های راندمان خوبی دارند.

ماشین حساب ما تمام کارهای سخت را انجام می دهد

تا حد زیادی ساده ترین راه برای تعیین اندازه پکیج مورد نیاز استفاده از انتخابگر محصول ما است. شما برخی از آمار و حقایق را در مورد خانه خود وارد می کنید تعداد اتاق خواب و نوع آن، حمام و دوش که دارید – و کامپیوتر بهترین پکیج را برای شما مشخص خواهد کرد. شما باید بدانید که چه نوع پکیجی می خواهید، بنابراین اگر در این کار کاملاً تازه کار هستید، بخش بعدی را ببینید

ابتدا اندازه ساختمان رو به متر مربع وارد کنید مثلا بری 100 متری عدد 100 رو وارد کنید

سپس دمای دلخواهی رو که میخواهید به اون برسید. مثلا 27 درجه سانتی گراد عدد 27 رو وارد کنید

اخرین سوال سردترین روز سال به چند درجه میرسه؟ اگر به 10- می رسد. یا هر دمایی حدودا همون دما روبنویسید. در اخر مقدار ظرفیت لازم رو بهتون میده. اگر جواب 24 کیلو وات شد جواب میشه پکیج 24 هزار. یا اگر جواب شد 19 کیلو وات نزدیکترین ظرفیت موجود در بازار که کمی از عدد ما بیشتر است را معیار قرار می دهیم. مثلا برای 19 کیلو وات پکیج 22 هزار کافی است

انواع پکیج

ما در این مقاله دو نوع پکیج را پوشش داده ایم، اما به طور خلاصه:

پکیج های دیواری برای خانوارهای کوچکترمناسب اند. از انجا که اولیت پکیج با ابگرم مصرفی است. به هنگام گرم کردن اب گرم مصرفی رادیاتور ها دگر گرم نمیشوند.

دپکیج های زمینی موسوم به مخزن دار.سیستم آب گرم را در یک سیلندر ذخیره می کنند، بنابراین می توان چندین شیر آب گرم و دوش را به طور همزمان کشید. آنها واحدهای مهر و موم شده هستند، بنابراین برای عملکرد خوب نیاز به فشار آب شبکه مناسب دارند.

رادیاتورهای خود را بشمارید

یک راه خوب برای تعیین اندازه پکیج که نیاز دارید این است که رادیاتورهای خود را در اطراف خانه بشمارید. بدیهی است که هرچه بیشتر داشته باشید، به قدرت بیشتری نیاز دارد تا مطمئن شود که همه آنها داغ هستند. به عنوان یک تخمین  قابل قبول، شما به خروجی های با ظرفیت زیر برای تعداد مشخص رادیاتورهای یک پکیج نیاز دارید:

حداکثر 10 رادیاتور: 24-27 کیلو وات

رادیاتور 10 تا 15: 28-34 کیلو وات

رادیاتور 15 تا 20: 32-40 کیلو وات

و برای پکیج فقط گرما یا سیستم:

حداکثر 10 رادیاتور: 12-15 کیلو وات

رادیاتور 10 تا 15: 18-24 کیلو وات

رادیاتور 15 تا 20: 30-40 کیلو وات

چه چیز دیگری را باید در هنگام تعویض پکیج در نظر بگیرم؟

نوع ملک

چیدمان ملک شما اندازه و نوع پکیج مورد نیاز برای گرم کردن خانه را نشان می دهد. پکیجهای دیواری برای خانه های کوچک تا متوسط با یک حمام توصیه می شود زیرا آنها فقط به فشار آب اصلی متکی هستند و نمی توانند آب گرم کافی برای خانه هایی با تقاضای زیاد آب گرم تامین کنند. در این موارد، سیستم یا پکیج مخزن دار مناسب تر است زیرا دارای مخزن ذخیره آب بزرگ و سیلندر آب گرم است.

عایق

سطح عایق در خانه شما نیز اندازه پکیج مورد نیاز برای گرم نگه داشتن خانه را برای مدت طولانی تری تعیین می کند. بررسی تلفات حرارتی، مصالح استفاده شده در ساخت خانه و همچنین دو جداره بودن پنجره ها و وجود فضاهای غیر عایق در خانه را در نظر می گیرد.

مقدار رادیاتورها

تعداد رادیاتورهای نصب شده در خانه شما تعیین می کند که کدام پکیج برای تامین آب گرم کافی برای گرم کردن کل خانه شما بهتر است.

مقدار اتاق خواب

تعداد اتاق خواب ها نشان دهنده اندازه خانه ای است که باید گرم شود. به عنوان یک قانون کلی اندازه گیری پکیج، هرچه تعداد اتاق خواب های بیشتری داشته باشید، خروجی مورد نیاز بالاتر خواهد بود. با این حال، از آنجایی که خانه ها یکسان نیستند، متوجه می شویم که در نظر گرفتن تعداد رادیاتورها به عنوان نقطه شروع برای محاسبات پکیج، روش بسیار دقیق تری برای اندازه گیری پکیجها است.

تعداد حمام

بیش از یک حمام در خانه شما؟ اگر چندین حمام دارید، ممکن است به یک پکیج زمینی با ذخیره آب گرم نیاز داشته باشید تا با تقاضای آب گرم بیشتر مقابله کنید، به خصوص اگرتمایل دارید همزمان دوش بگیرید.

پکیج فعلی

پکیج فعلی شما چیدمان سیستم گرمایش مرکزی شما را تعیین می کند. به همین دلیل، تعویض پکیج مشابه آسان‌تر نصب می‌شوند، که معمولاً در قیمت پایین‌تر منعکس می‌شود.

مارک پکیج

در حال حاضر برندهای ایران رادیاتور و بوتان از بقیه برندها مطمتن تر هستند بعلت خدمات پس از فروش و در درسترس بودن قطعات یدکی ان.

نوع پکیج مورد نظر شما

ممکن است پکیجی را در ذهن داشته باشید، یا ممکن است پکیج خاصی به شما توصیه شده باشد. با این حال، توصیه می کنیم که به ماشین حساب پکیجاجازه دهید پکیجمناسب را برای خانه شما تعیین کند. ماشین حساب عناصر مهمی مانند تعداد اتاق های خانه و نیازهای آب گرم شما را در نظر می گیرد.

دودکش پکیج

دودکش ها به عنوان “لوله اگزوز” خانه برای پکیج عمل می کنند. نوع دودکش نیز تعیین می کند که کدام پکیج مناسب است. نیازهای یک دودکش افقی با دودکش عمودی کاملاً متفاوت است.

نکات راندمان پکیج

عایق

برای جلوگیری از اتلاف گرما از طریق اتاق، دیوارها، کف یا پنجره ها، نصب عایق مناسب ضروری است. یک خانه با عایق کاری ضعیف به این معنی است که پکیج شما باید سخت تر کار کند تا خانه شما گرم شود، اگرچه این باعث هدر رفتن انرژی می شود. برای کاهش هزینه های قبض انرژی، ممکن است بخواهید به نصب عایق موثر و همچنین جایگزینی پنجره ها با شیشه دوجداره فکر کنید.

ابعاد رادیاتور؟

به عنوان یک قانون کلی، هرچه سطح رادیاتور بزرگتر باشد، سریعتر یک اتاق را گرم می کند. اندازه همه رادیاتورها یکسان نیست، که معمولاً در BTU یا واحد حرارتی بریتانیا اندازه گیری می شود.

منبع

کنترل های هوشمند

پکیج های مدرن اکنون با اکثر ترموستات‌های هوشمند سازگار هستند که به شما امکان می‌دهند گرمایش مرکزی خود را از تلفن هوشمند یا تبلت خود کنترل کنید، چه در خانه یا خارج از خانه (تا زمانی که اینترنت همراه یا WiFi دارید). با توجه به پیشرفت‌های فناوری خانه، اکنون می‌توانید زمان روشن شدن گرمایش خود را برنامه‌ریزی کنید، همچنین مصرف انرژی خود را کنترل کنید و راه‌هایی برای کاهش هدر رفتن بیابید. برخی از ترموستات‌های هوشمند نیز دارای ویژگی‌هایی هستند که از گزارش‌های آب و هوای محلی برای تغییر خودکار تنظیمات دمایی شما استفاده می‌کنند.

برای درخواست سرویس و تعمیر پکیج یا مطالعه در مورد 0 تا 100 تعمیرات پکیج کلیک کنید

Picture of Amir Mirarab
Amir Mirarab

مهندس مکانیک از دانشگاه علم و صنعت. مشتاق به در میان گذاشتن علوم مهندسی بویژه در حیطه سرمایش گرمایش.هر آنچه که میدانم را به زبانی بسیار ساده در این سایت بیان کردم تا برای همه قابل استفاده باشد. عاشق طبیعت و دوست دار ان نیز هستم

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
تعمیر پکیج شبانه روزی
پیشنهاد ویژه مخصوص اولین سفارش

20% تخفیف اولین سفارش 

درخواست اعزام تکنسین